Egy élelmiszermérnök gondolatai a a kajáról, pénzről, gazdaságról, minőségről, és még sok másról.

Élelmiszermérnök gazdasági blogja

Élelmiszermérnök gazdasági blogja

Utolsó kommentek:

japánbanjo 2018.07.09. 08:50:41

@lecsós: Láttam, szép alakjuk van!

Bejegyzés: Profit, a centrum, meg a profitcentrum

lecsós 2018.07.06. 10:17:45

@japánbanjo:

Akkor, amikor a poszt készült, eléggé komoly kérdés volt, hogy akkor most melyik hölgy legyen, Rita 1985-ből, vagy Ilona 1986-ból.

íme, Tóth Rita 1985-ből. : :)

kartyanaptarak.wordpress.com/evszamok/nyolcvanas-evek/1985-2/centrum-aruhazak-toth-rita-1985/

Féltett kincsek voltak ezek a kártyanaptárak abban az időben. Manapság eléggé ritkán lehet hozzájutni ilyen kordokumentumhoz : )

Bejegyzés: Profit, a centrum, meg a profitcentrum

japánbanjo 2018.07.06. 08:12:33

Centrum témában, habár ez nem egészen az, miért nem a Centrum Áruházak reklámarca van feltöltve? Megnézem Tóth Rita képét is, hol találom?

Bejegyzés: Profit, a centrum, meg a profitcentrum

lecsós 2018.06.10. 11:20:19

@Pál Maros:
Ahogy azt te is említetted, maradtak a csajok. Ez nagyon jó, sőt. A kérdés az kellene, hogy legyen, hogy a jelenlegi magyar valóságból kiindulva, hogyan lehetne támogatni azt a törekvést pl, hogy a legjobb érési időben leszüretelt terményt lehessen dobozba rakni azonnal, veszteség nélkül?

- Persze tudom, hogy egy kis léptékűnek hazudott konzervgyár is elég ütős kis technológiai szintet képvisel, és a baj az vele, hogy ritka mint a fehér holló hazánkban -

A fenti kérdésre a TATA mérnökei ütős kis választ adtak, két kamionra pakolták a gyártósort, "oszt jóvan". Elmennek helyszínre, és nyomják a konzervet. Mobil technológia a vidék megsegítésére. Egymásra épülés? Hát mér hogyne, lehet tolni egy decentralizált termelési teret, lehet a történetre komplex technológiákat építeni. (A kamionok oda tudnak állni egy high tech üvegház mellé is, és egy tanya központba is, vagy egyszerűen a föld szélére.
Ilyen volt már itthon csak erősen elfelejtettük.
Egy ilyen kamiont meg mi is össze tudunk rakni, szerintem. Sok az autóipari beszállító, gondolkozzanak, hogy tegyék össze, amijük van. egyetemeken tervezgethetnek határterületen "sztártáp" cégeket a témára.
A közgazdászok meg kidolgozhatják a történet profitmodelljét. A hazai tech vállalatok meg megpakolhatják a játékot GPS optimializálással, meg miegymással. A végén a csajok kezében lehet űberfasza konzervet adni. Legalább be lehet vonni az árúalap képzésébe már az őstermelőket vagy a még kisebb területen termelőket is.

A kész konzervet meg hájpoltatnám kő keményen, nyugaton, keleten, mert termék.
Jó csajok, jó alapanyag, tradicionális tudásra épülő gyártmány.
Ha ez meglenne, lehetne egy "kutatóhelyet" csinálni rája, ami a lokális alapanyagokból tervezné a csodákat, komplexen a vállalat gazdaságtani oldalával a történetnek. Mindezt persze globális szemlélettel tervezve, tudva azt, hogy ebből egy lokálisan-globális flexibilis értékláncot kellene kikeverni a végére.
Valahogy így kerülnének a csajok kezébe a termékek 20019-ben, ha engem kérdezel.
Egymást támogató rendszer, szépen, ahogy kell.

www.youtube.com/watch?v=Wa_4osGVFBo
- Tata Steel develops mobile canning concept to cut food loss -

Bejegyzés: Csajok - Élelmiszeripar 80-as évek -

Pál Maros 2018.06.10. 09:10:20

Fenti termékkínálatból mára maradtak a csajok. Hallottam olyan (kis családi) cégről, amelyik külföldről hoz be magának csomagolóanyagot (konzervdobozt). Hogy lesz ebből egymásra épülő, egymást kiszolgáló rendszer?

Bejegyzés: Csajok - Élelmiszeripar 80-as évek -
süti beállítások módosítása